Ogłoszenie

1. Pokemon dnia to: Bisharp


Każdy kto ma go przy sobie niech dopisze sobie 2500$. Dziś jest większa szansa na schwytanie jego, jak i jego poprzednich/następnych ewolucji.


#1 2012-07-26 18:44:19

 Aenas

http://i55.tinypic.com/1zn3m0g.png

Zarejestrowany: 2012-07-08
Posty: 1017
Punktów :   
Cel: Dobrze się bawić
Najlepszy Przyjaciel/Przyjaciółka: Inad, Son
Największy Rywal: Johny Brawo
Druga Połówka: -_-

Przemyślenia nastoletniego filozofa I

Ludzka Natura
Człowiek, Istota urodzona by panować, władać światem. Najwyższa forma życia na ziemi która uważa siebie za jedynych panów i władców tego z czym mieli bliższy kontakt. Czym ludzie zasłużyli sobie na ten tytuł. Dzięki czemu skolonizowali cały świat. Dzięki inteligencji, nie dzięki swojej naturze. Ludzie to istoty które są przystosowane do rządzenia i przewyższania innych. Ale aby zostać panami świata nie potrzebne są odwaga honor i determinacja, nie tak było by za trudno. Ludzie zawsze wybiorą krótszą i łatwiejszą drogę do osiągnięcia ich celu. Odwaga jest zastąpiona chciwością lub potrzebą wywyższenia się nad innymi. Honor, czym jest honor w naszych czasach i czym był jeszcze w czasach średniowiecza. Honor nie istnieje każdy kto by się nad tym zastanowił to doszedł by do takich wniosków. Uczciwość to nie honor, przyjęcie wyzwania na tzw solówę to nie honor tylko podświadoma potrzeba zachowania swojej urażonej fałszywej dumy. Determinacja jest zastąpiona uporem często spowodowanym nadszarpniętym ego lub właśnie urażoną dumą. Ludzie myślą że żeby odzyskać honor lub dumę należny się zemścić, upokorzyć winnego, BO TAKA JEST LUDZKA NATURA. Ludzie są zaprogramowani na upokarzanie słabszego lub nielubianego człowieka który tak naprawdę może okazać się wartościową osobą. W dzisiejszym społeczeństwie empatia tak jak wiele innych ,,pozytywnych" cech nie istnieje. Ludzie im więcej mają tym więcej chcą, im nigdy nie jest dosyć dostatku. LUDZIE Z NATURY SĄ ŹLI. Mógł bym wymieniać jeszcze bardzo długo ale potraktujecie to jako... nie warte uwagi zdanie gówniarza i mimo tego że mam 15 lat ja... wiem co mówię i sam bardzo często nie mogę opanować swojej ludzkiej natury, z nią nie da się walczyć... jakkolwiek byśmy chcieli.
Główne cechy człowieka: zazdrość, chciwość, potrzeba manifestacji swojej dominacji w każdy dostępny sposób i... czysta głupota. Proszę zanim skomentujecie, przemyślcie to co tu przekazałem i zastanówcie się co chcecie napisać.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wybaczcie może to i nie jest opowiadanie, tym bardziej nie na temat pokemon i nie zdziwię się oraz nie będę zły jeśli zostanie usunięte. Ale jeśli już to przeczytałeś/łaś to zastanów się nad tym. Przepraszam jeśli ktoś uzna że nie powinno tu tego być i może ma rację ale po prostu chciałem powiedzieć komuś co myślę na ten temat.

Offline

 

#2 2012-07-26 19:50:21

Nathaly

Pokemon Breeder

37683229
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 2998
Punktów :   
Prywatny MG:: Alonse
Cel: Udział w Srebrnej Konferencji
Najlepszy Przyjaciel/Przyjaciółka: Vege

Re: Przemyślenia nastoletniego filozofa I

Może nie koniecznie o taki komentarz Ci chodziło, ale taka refleksja mi się nasunęła podczas czytania: wybieranie najprostszej i najłatwiejszej drogi do celu to nie objaw chciwości ani bezwzględności, tylko ewolucyjnie zaprogramowana sprawa. A wszystko przez nasze oszczędne mózgi. Wiadomo - jeśli coś jest łatwiejsze, to po co się wysilać i kombinować, a przede wszystkim, po co tracić cenną energię na szukanie trudniejszego rozwiązania? A energia = życie; pomijam już fakt, że mózg i tak zużywa jej najwięcej. To naukowo udowodnione
Wybacz mi te biologiczne wtręty do tak poważnego tematu, ale nie mogłam się powstrzymać. Ta, studiowanie biologii na prawdę szkodzi...

Offline

 

#3 2012-07-26 19:54:56

 Vince

http://web.archive.org/web/20130531114320im_/http://i51.tinypic.com/690ymh.png

34141545
Call me!
Skąd: Świebodzin
Zarejestrowany: 2011-06-05
Posty: 2336
Punktów :   
Prywatny MG:: Son/Sai
Cel: Zbudować dom :D
Najlepszy Przyjaciel/Przyjaciółka: Son/Aenas/Greed
Największy Rywal: Wszyscy się mnie boją :3
Druga Połówka: A kto by chciał ? XD

Re: Przemyślenia nastoletniego filozofa I

Ciekawe, masz jeszcze jakieś inne przemyślenia filozofie ?


http://oi41.tinypic.com/23idpw6.jpg

______________________________________

REKLAMY
__________________________________________________________________________________________
GOAL UNITED
__________________________________________________________________________________________

http://25.media.tumblr.com/tumblr_mah05eZ06O1r3v85ro2_500.gif

Offline

 

#4 2012-07-26 20:09:58

 Aenas

http://i55.tinypic.com/1zn3m0g.png

Zarejestrowany: 2012-07-08
Posty: 1017
Punktów :   
Cel: Dobrze się bawić
Najlepszy Przyjaciel/Przyjaciółka: Inad, Son
Największy Rywal: Johny Brawo
Druga Połówka: -_-

Re: Przemyślenia nastoletniego filozofa I

Cóż ja nie studiuje ani biologi ani filozofii ale zacznijmy od tego ze popełniłem błąd, nie miało to wyglądać tak że dłuższa droga jest zawsze lepsza ale myślę że wybieranie krótszej, łatwiejszej drogi jest w większości spowodowane czystym lenistwem a ta ,,oszczędność'' można potraktować jako dostosowanie się ludzkiego organizmu do sytuacji jakie nas spotykają. Innymi słowy twoja oszczędność jak by nie patrzeć jest na swój sposób lenistwem które jest już wkodowane w naszym mózgu. Sorki trochę zboczyłem z tematu. chciałem powiedzieć że ludzie wybierając łatwiejszą drogę nie myślą o korzyściach z drogi trudniejszej bo przysłania im je większy wysiłek którego wolą uniknąć. Wybierając cięższą drogę możemy nauczyć się wielu wartościowych rzeczy a może nawet cech lub zmienić niektóre swoje poglądy na leprze np nabyć szacunku to czyjejś ciężkiej pracy którą zazwyczaj mamy w D, nauczyć się cierpliwości i wspomnianej w temacie determinacji.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Inad jeszcze byś się zdziwił

Ostatnio edytowany przez Aenas (2012-07-26 20:11:00)

Offline

 

#5 2012-07-26 20:20:44

Nathaly

Pokemon Breeder

37683229
Zarejestrowany: 2010-02-19
Posty: 2998
Punktów :   
Prywatny MG:: Alonse
Cel: Udział w Srebrnej Konferencji
Najlepszy Przyjaciel/Przyjaciółka: Vege

Re: Przemyślenia nastoletniego filozofa I

Wszystko, co piszesz zgadza się dokładnie z tym, co ja napisałam. I nie mówię, że nie. W sumie jestem tego samego zdania. Myślę, że powiedzieliśmy to samo, tylko trochę inaczej. Nawet w oryginale zamiast "oszczędność" wpisałam "lenistwo" mózgu, ale przed opublikowaniem jeszcze to poprawiłam. Ogólnie się z tobą zgadzam i nie będę prawić morałów w stylu "nie wszyscy są źli" albo "nie uogólniaj", bo to na pewno sam sobie jesteś w stanie wywnioskować, ale sam fakt, że napisałeś to co napisałeś, to namacalny dowód, że ktoś jednak jeszcze trochę myśli o "trudniejszej drodze". A to mnie cieszy

Offline

 
Toplista gier - RPG, MMORPG, Fantasy, Gry Online Toplista gier PBF

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi