Ogłoszenie

1. Pokemon dnia to: Bisharp


Każdy kto ma go przy sobie niech dopisze sobie 2500$. Dziś jest większa szansa na schwytanie jego, jak i jego poprzednich/następnych ewolucji.


#1 2013-05-11 15:42:14

 Kyoryoku

CzlowiekSpam

Zarejestrowany: 2012-08-06
Posty: 1235
Punktów :   
Prywatny MG:: Aenas
Cel: Wygrać Ligę Pokemon

Nowy FanFick (Yugioh)

Rozdział I Nowy Start

Mroczny Zamek w nieokreślonym miejscu

Długim i ponurym korytarzem przemieszczają się dwie nieznane postacie

Nieznana Postać 1: Że też akurat teraz zechciało się mu na jakieś spotkania. Jakby nie mógł zrobić tego spotkania za jakąś godzinę to bym się zdrzemnął co za udręka.
Nieznana Postać 2: Uspokój się to że zwołał nas wszystkich oznacza że musi mieć ku temu powód i nie możemy go lekceważyć.
Nieznana Postać 1: Tak, tak już mi tak nie filozofuj ty lizusie.

Po tej krótkiej konwersacji owe postacie docierają do ogromnej komnaty, gdzie jest kilka innych postaci ubranych w płaszcze i z maskami na twarzy. Tajemnicze Postacie mają na sobie podobny ubiór.

Nieznana Postać 2: Więc po co nas tutaj zebrałeś Mistrzu?
Mistrz: Dobrze że pytasz. Otóż w końcu po kilkunastu stuleciach udało nam się odnaleźć "Szkarłatną Kartę".
Nieznana Postać 3: Masz na myśli tę "Szkarłatną Kartę"?
Mistrz: Tak tę. Lecz to nie wszystko, w związku ze znalezieniem "Szkarłatnej Karty" znalazłem także tego, który nas zdradził. Tak jak przypuszczałem nadal żyje lecz z każdym dniem słabnie. Trzeba wykorzystać tę okazję nim odnajdzie "Posiadacza Szkarłatnej Karty"
Nieznana Postać 2: Ale Mistrzu jeżeli on nie znalazł jej posiadacza to skąd pewność że go znajdzie w tak krótkim czasie?
Mistrz: Otóz sęk w tym iż ja wiem kim jest "Posiadacz Szkarłatnej Karty" i on zapewne też niedługo to odkryje, dlatego musimy zdobyć "Szkarłatną Kartę", zemścić się na zdrajcy, oraz zniszczyć "Posiadacza Szkarłatnej Karty".
Nieznana Postać 1: No to skoro to już wszystko to ja się zmywam.
Mistrz: Zatrzymaj się!
W tym momencie na odchodzącą postać poleciała ogromna fala powietrza i ten momentalnie się zatrzymał.
Mistrz: Ty wraz z Exodem zajmiecie się zniszczeniem "Posiadacza Szkarłatnej Karty".
Exod: Jak sobie życzysz Mistrzu, lecz kim on jest?
Mistrz: Jest nim ziemski chłopak o imieniu...(trochę dramatyzmu :p)

Ziemia Miasto Calwerta

Ogromne i wyglądające na spokojne miasto. Jego ulicami na motorach przejeżdżają strażnicy pilnujący porządku w mieście.

Strażnik 1: Sektor A czysty, a jak u was?
Strażnik 2: Sektor B tak samo czysty, no może poza paroma walającymi się śmieciami, lecz to nie nasza sprawa.
Strażnik 3: Melduje że Sektor C jest bezpieczny, a co u Ciebie Shadow?

Spytał się strażnik, ale strażnik nazywający się "Shadow" nie odpowiadał.

Strażnik 3: Co jest z tym gówniarzem zachowuje się jak niewiadomo kto.
Strażnik 1: Uspokój się, bądź co bądź nie miałbyś z nim szans. Wątpie czy nasza trójka wspólnie, by go pokonała.
Strażnik 2: Chyba go przeceniasz Grand.
Grand: Z nim nie ma żartów. Jego ojciec był Mistrzem Pojedynków, a on odziedziczył po nim jego talent i niebywałą zdolność do analizy sytuacji. Mimo iż to gówniarz to jednak cholernie uzdolniony.
Shadow: Słyszałem to z tym gówniarzem Grand. Sektor D jest czysty mam także kilka śmieci do posprzątania, więc przyślijcie tu kogoś po nich ja się zmywam.
Grand: Shadow czekaj nie wyłączaj odbiornika jeśli to zrobisz się się wkurzy.
Strażnik 2: Grand za późno on już Cię nie słyszy. Powinniśmy wracać i zdać raport i wysłać kogoś po tych gości, których załatwił, jeśli żyją.
Grand: Nie przypominaj mi Altros, Tych, których złapie można porównać do jego ofiar.

Wszyscy trzej udali się do bazy, a Shadow jeździł po mieście w poszukiwaniu jakiś przeciwników, lecz zatrzymał się przy cukierni wcześniej zdejmując kask i ujawniając swą twarz. W tym czasie trzej strażnicy byli u swojego komendanta i byli właśnie po zdaniu raport.

Komendant: Rozumiem musimy coś zrobić z Shadowem. Przecież pilnujący porządku w społeczności Pojedynków Potworów nie może być takim rozwydrzonym dzieciakiem. Możecie iść sam coś wymyślę.

Strażnicy poszli, a komendant napił się kawy, a po chwili zadzwonił ze swojego telefonu.

Komendant: Tak to ja przyślijcie tutaj Alishe. Tak wiem jaka ona jest, lecz ona posiada zdolności do pokonania Shadowa.

Odłożył słuchawkę, dopijając przy tym kawę.

Komendant: To niesie ze sobą pewne ryzyko, lecz nie mam wyboru zwłaszcza że potrzebuje teraz tak dobrego wojownika jak Shadow na nadchodzącą wojnę.

Shadow nadal jeździł po mieście zajadając sernik zakupiony w cukiernii, ale nagle mocno zahamowałem  momentalnie wypluwając coś z ust

Shadow: Kto normalny daje rodzynki do sernika. Jakbym znalazł tego, który dał rodzynki do sernika to bym go zajebał.
Tajemniczy Chłopak: No wiesz nie musisz pluć rodzynkami na przypadkowych ludzi.
Shadow: A ty kim jesteś smarkaczu.
Tajemniczy Chłopak: Ja nazywam się Kyoryoku, ale możesz mi mówić "Kyo" i jestem chłopakiem grającym w pojedynki potworów, a ty?
Shadow: Heh moje imie nie musi Cię interesować, lecz możesz mi mówić Shadow i jestem Kapitanem Oddziału odnośnie patrolowania ulic.
Kyoryoku:: Czyli w skrócie jesteś gliną. Phi to trochę nudne.
Shadow: Nudne to co powiesz na pojedynek?
Kyoryoku:  Może być.

Oboje poszli do starej fabryki z wyjętymi dyskami do pojedynków, a Kyoryoku zdjął czapkę, która zakrywała jego oblicze,

Punkty Życia:

Shadow: 4000
Kyoryoku: 4000

Shadow: Ja zacznę. Dobieram Kartę. Teraz Przywołuje Diabelskiego Rycerza w pozycji ataku(Atk: 1700/Def  900) (Opis Potwora: Wysoki na 2 metry łysy, szaroskóry potwór. Zamiast rąk ma dwa miecze. Ubrany jest w srebrną zbroją z emblematem czaszki na klatce piersiowej. Wokoło ma owinięty czerwony, postrzępiony płaszcz) Zakrywam dwie karty i kończe rundę
Kyoryoku: Ale potwór. Dobieram Kartę. Aktywuje magiczną kartę Czarna Dziura. Ta karta niszczy wszystkie potwory na polu i co ty na to?
Shadow: Aktywuje Kontrującą Pułapkę Szatański Czarodziej. Gdy potwór demon ma być zniszczony przez kartę zaklęcia neguje jej aktywację, oraz dodaje kartę czarodzieja o poziomie 5 lub wyższym z talii do ręki. Dodaje Czarodzieja Komendy Chaosu.

W trakcie pojedynku pojawia się Exod wraz ze swoim towarzyszem i obserwują walkę.

Nieznana Postać 1: Exod jesteś pewien że to ten cały Kyocośtam jest "Posiadaczem Szkarłatnej Karty", a nie ten Shadow. Wygląda na o wiele lepszego gracza.
Exod: Alfair uważasz że nasz Mistrz się pomylił. Fakt, faktem nie wygląda na mocnego, ale dzięki temu pojedynkowi dowiemy się czy rzeczywiście ten dzieciak to "Posiadacz Szkarłatnej Karty"
Alfair: Eh lepiej by było jakbym ja tam wkroczył, ale to wygląda dość interesująco. Zobaczmy, który wygra hehehe.
Exod: Tak, bo bez względu na wynik pojedynku to my wygramy.

Koniec

Rozdział II Szkarłatna Karta

Pojedynek pomiędzy Kyoryoku, a Shadowem jest nadal kontynuowany. Z czego ten drugi jak na razie wysunął się na prowadzenie, lecz niczego nieświadomi gracze nie wiedzą iż ich walka jest obserwowana przez Alfaira i Exoda.

A więc to tak. Przywołuje Królową Rycerzy w Pozycji Ataku (1500/1600) teraz aktywuje Magiczną Kartę Podwójne Wezwanie. Dzięki tej karcie otrzymuje dodatkowe normalne przywołanie w tej rundzie i przywołuje Króla Rycerzyw Pozycji Ataku (1600/1400). Teraz aktywuje jego efekt i specjalnie przywołuje z Talii Księcia Rycerzy w Pozycji Ataku {1900/1000), Teraz aktywuje magiczną kartę Poziomowe Wyrównanie. Jeżeli kontroluje co najmniej 2 potwory z tego samego poziomu to potwory na moim polu mają taki sam poziom jak te dwa, więc poziom Księcia Rycerzy to poziom 4. Nakładam swoje 3 czteropoziomowe potwory i przywołuje. Heroicznego Mistrza – Kusanagi w Pozycji Ataku (2500/2400). Teraz Kusanagi atakuj.- Kyoryoku powiedział to z wielkim zapałem pewien że pokona Diabelskiego Rycerza.
Aktywuje Pułapkę Lustrzana Siła.- mówi Shadow wskazując palcami w górę wraz z pojawieniem się pułapki.
Nie tak prędko. Używam efektu Kusanagi odłączam jedną jednostkę, która jest do niego dołączona i neguje aktywacje pułapki i dodatkowo Kusanagi zyskuje 500 punktów ataku – Kyoryoku był coraz bardziej pewny tego że wygra
Heh ten smarkacz nie jest taki zły. Może jednak wygra-odpowiada Alfair coraz z lekkim uśmiechem, lecz Exod obserwował Shadowa jakby przeczuwał że on coś wymyślił
Żałosne. Używam efektu Zrozpaczonego Czarodzieja. Gdy efekt potwora negujący aktywacje pułapki zostanie aktywowany w chwili gdy kontroluje potwora mogę odrzucić tę kartę by zniszczyć potwora przeciwnika i zadać jemu obrażenia równe połowie ataku zniszczonego potwora przeciwnika. – Shadow odrzucił kartę i od razu po tym pojawiło się przed Kusanagim wielkie czarne oko, które go pochłonęło i wystrzeliło w Kyoryoku czarne pociski. (Kyoryoku: 4000 - 1500 = 2500)
I co mam zrobić. Kusanagi to mój najsilniejszy potwór bez niego na pewno nie wygram.. – pomyślał Kyoryoku nad tym co ma zrobić lecz nie wyglądało to za dobrze.-Kończę rundę-mówi strasznie drżącym głosem, lecz chwilę po tym jego talia zaczęła świecić szkarłatnym blaskiem, a następnie zniknęła, a pozostała jedynie szkarłatna karta.-Co się stało gdzie moje karty?! – pyta się strasznie zdenerwowany szukając wszędzie wokół z myślą iż gdzieś mu mogły wypaść, w następstwie sprawdza cmentarz, lecz tam też ich nie było. Zrezygnowany całą tą sytuacją Shad wycofał swojego potwora i odjechał na motorze.
Alfair to zdecydowanie Szkarłatna Karta. Chodźmy – powiedział Exod chcąc zeskoczyć na Kyoryoku, ale został zatrzymany przez tajemniczego mężczyznę w kapturze na głowie, który chwycił go za ramię, Exod kątem oka zauważył że Alfair leży nie przytomny.
Nie waż się ruszać tego młodego człowieka Exod nie mam ochoty z Tobą walczyć, więc odejdź. – mówi to z chłodem w głosie, lecz sprawia wrażenie iż zna Exoda jak i Alfaira.
To ty. Skąd się tutaj wziąłeś ty zdrajco? – mówi strasznie zdenerwowany Exod szybko wyrywając się z uścisku mężczyzny najwidoczniej był to ten, który opiekował się "Szkarłatną Kartą".
-Karta zaczęła reagować, a teraz zmykajcie stąd smyki. Nie chcecie chyba oberwać prawda – po chwili owy mężczyzna zaczął emanować szkarłatną energią tak że cały budynek zaczął się trząść. Wiedząc że nie warto z nim walczyć Exod zabrał Alfaira i zniknął. – A teraz czas się zająć tym smarkaczem i wszystko mu wyjaśnić. – Po tych słowach zszedł delikatnie na ziemie podszedł do Kyoryoku i zdjął kaptur.
Miejskie Ulice

Shadow zażenowany pojedynkiem postanowił wrócić do bazy strasznie wkurwiony. Gdy był w połowie drogi włączył swój komunikator i od razu ktoś do niego zadzwonił

Shadow gdzie ty się podziewasz szef się strasznie zdenerwował. Lepiej szybko wracaj, bo strasznie oberwiesz. – powiedział żeński głos wydobywający się z komunikatora
Właśnie miałem taki zamiar Missy. W każdym bądź razie sprawdź dla mnie coś, a ogólnie chodzi o opuszczony magazyn na obrzeżach miasta toczyłem tam pojedynek z jakimś gówniarzem, w pewnym momencie jego talia zaświeciła się na szkarłatno i jego wszystkie karty zmieniły się w pył. Sprawdź czy w tamtejszej okolicy miały miejsca jakieś skoki energii i natychmiast mnie powiadom rozumiesz? – powiedział dość ponuro i strasznie. Nadal odczuwał złość po tym że nie mógł dokończyć pojedynku.
Cóż za ironia. Przed chwilą był tam wielki, lecz krótkotrwały skok energii. Wysłałam tam Granda i Altrosa, aby to sprawdzili, ty się w to nie mieszaj dopóki nie dostaniesz rozkazu. – odpowiada Missy
Dobra niech Ci będzie. Coś jeszcze? – spytał jako zwykłą formalność choć go to nie obchodziło.
…Nie. -  odpowiada cicho i od razu po tym rozłączając się.
Shad po tym przyspieszył, aby jak najszybciej dotrzeć do siedziby, by pójść spać bez względu na to co powie szef. Kilka ulic dalej byli Exod oraz Alfair, który odzyskał przytomność.
To co teraz zrobimy? – spytał podirytowany Alfair
Cóż Misen także jest naszym celem. "Szkarłatna Karta" się objawiła i jest w rękach tego dzieciaka. Będziemy musieli mu ją odebrać, ale Misen nam tak łatwo nie pozwoli i pewnie nauczy jak go jak korzystać z tej mocy. – odpowiada podirytowany Exod na pytanie Alfaira i spogląda na niego. – Alfair musimy użyć "tego". – dopowiada poważnym tonem.
Heh myślałem że nie powiesz. Jak ja się cieszę że użyje tego cacka. – po tych słowach z kieszeni wyjmuje całkowicie czarną kartę otoczoną czarną poświatą. – To jest nasz atut Mroczny XYZ hehehe

Koniec

Rozdział III Nowa Talia


Kyotyoku kompletnie zaskoczony obecnością tajemniczego osobnika wycofuje stara się wycofać pomału, lecz mężczyzna pojawia się za nim i chwyta za ramię. I z uśmiechem spogląda na niego.

K..kim pan jest? - spytał strasznie przestraszony Kyoryoku próbując się uwolnić z uścisku mężczyzny, lecz niewiele mu to daje.
Heh nie bój się mnie jestem przyjacielem. - Odpowiada z uśmiechem, ale Kyoryoku nadal był przestraszony. - Nazywam się Malistar i opiekowałem się tą kartą, teraz to Twoje zadanie – powiedział wskazując na "Szkarłatną Kartę"
Ja? - spytał Kyoryoku pokazując palcem na siebie dziwiąc się - Przecież ja ledwo co umiem się pojedynkować, a co dopiero bronić jakiejś karty, która za jednym razem zniszczyła moją całą talię...Właśnie co z moimi kartami?! - spytał strasznie zdenerwowany przypominając sobie o tym co zrobiła ta karta
Twoje karty były zbyt słabe przed obliczem "Szkarłatnej Karty", więc zostały spopielone. Ta karta kryje w sobie ogromną moc dotknij jej i przekonaj się - odbowiada Malistar z wielką powagą. Kyoryoku chwilę się zastanowił i postanowił jej dotknąć, gdyż wcześniej się bał. W chwili dotknięcia pojawił się ogromny blask, gdy blask opadł chłopak był w jakimś ciemnym miejscu.
Hę gdzie ja jestem? - spytał się sam siebie dostrzegając jakiś szkarłatny blask. - Kim jesteś? - spytał się, a z cienia wyszedł rycerz w szkarłatnej zbroi.
Witaj Mistrzu jestem Szkarłatnym Rycerzem. Jestem duchem "Szkarłatnej Karty" i jej prawdziwą postacią. Zostałeś wybrany na mojego opiekuna. Oczywiście przepraszam za moje zachowanie i zniszczenie twoich kart przyjmij w ramach przeprosin pozwól że podaruje Ci karty ukryte w moim świecie. - odpowiada rycerz klękając przed Kyoryoku, a ten momentalnie się wybudził. Natomiast w jego dysku znalazła się nowa talia.
I jak było? - spytał Malistar z ciekawością.
Było fajnie. Spotkałem Szkarłatnego Rycerza i on podarował mi tą talię. - odpowiada z uśmiechem zaczynając przeglądać karty.
To dobrze, więc jednak jesteś "Powiernikiem Szkarłatnej Karty" - odpowiada Malistar, w tym czasie przed fabryką słychać było warkot jednego motoru. Po chwili ktoś z niego zszedł i wbiegł do fabryki był to Altros jeden z Kapitanów Oddziału Patrolującego Ulice.
Kyoryoku walcz ze mną - mówi mrocznym głosem tak jakby nie chciał słyszeć odmowy.
Jasne walczmy. - odpowiedział bez zamysłu szykując swój dysk
Czekaj Kyo...- krzyknął Malistar, lecz było za późno. Pojedynek się zaczął, a cały teren okryła czarna kurtyna tak że nic nie było widać.
Co się dzieje? - spytał kompletnie zdziwiony, lecz nie słyszał odpowiedzi.
Kończmy to szybko - powiedział i już zaczął pojedynek

Altros: 4000
Kyoryoku: 4000

Ja zacznę. Dobieram kartę - powiedział Kyoryoku dość zdziwiony tą sytuacją, a obok niego pojawił się Szkarłatny Rycerz - Co ty tutaj robisz?
Muszę Cię ostrzec mistrzu to nie jest zwykły człowiek. Został opętany przez Mroczny XYZ jest bardzo niebezpieczny, bądź ostrożny - mówi spoglądając na Altrosa.
Mroczny XYZ? Co to jest? - spytał się jeszcze bardziej zdenerwowany Kyoryoku
Mroczny XYZ to są potwory opętane negatywną energią, Ten kto je posiada także zostanie przez nie opętany żeby go uwolnić trzeba go pokonać. - odpowiada będąc dość zdenerwowany.
Więc to jest prawdziwa postać "Szkarłatnej Karty" niedługo będzie moja. - mówi Altros i zaczyna się śmiać.
Nie, nie pokonasz mnie. Teraz przywołuje Dwurożnego Rycerza w pozycji ataku(Atk 1800/Def 1300)(Opis Potwora: Wysoki, umięśniony, ciemnoskóry mężczyzna. Ubrany w szarą zbroję okrywającą tylko tułów, oraz w czarne spodenki. Na rękach ma rękawice z dwoma rogami, oraz na głowie ma hełm z dwoma rogami), Zakrywam trzy karty i kończę rundę.
Moja runda. Dobieram kartę. - powiedział Altros ze złośliwym uśmiechem. - Aktywuje Kartę Pola Mrożące Piekło. Tak długo jak ta karta jest na polu wszystkie potwory Aqua zyskają 300 punktów Ataku oraz przeciwnik nie może zadeklarować ataku w rundzie w której wezwał potwora. Przywołuje Zamrożonego Zombie w pozycji ataku (Atk 1500/Def 1200)(Opis Potwora: Niebieskoskóry potwór z soplami zamiast palców, oraz o oszronionym ciele) Teraz efekt Zamrożonego Zombie zostaje aktywowany tak długo jak jest on odkryty na polu to jego Typ jest Aqua, a dzięki temu zyskuje 300 punktów ataku (Zamrożony Zombie Atk 1500 - 1800). Teraz używam jego innego efektu i obniżam atak wszystkich potworów o 200 za każdego Aqua potwora na polu  (Dwurożny Rycerz Atk 1800 - 1600). Zamrożony Zombie atakuj zniszcz Dwurożnego Rycerza. - Zamrożony Zombie zaatakował Rycerza i zniszczył go (Kyoryoku 4000 - 200 = 3800) - Teraz aktywuje Szybką Magią Śnieżny Skuter. Gdy potwór Aqua zniszczy potwora w bitwie specialnie przywołuje potwora Aqua z ręki o poziomie 4 lub niższym i zmieniam wszystkie potwory Aqua na polu na obronę. Specialnie przywołuje Śnieżną Jaszczurkę w pozycji obrony(Atk 1100/Def 1400)(Opis Potwora: niewielkich rozmiarów fioletowa jaszczurka na grzbiecie mająca sople). Nakładam dwa 4 poziomowe potwory i przywołuje Polarnego Rycerza Zguby w pozycji ataku(Atk 2300/Def 2100)(Opis Potwora: Pojawia się rycerz cały zrobiony z lodu. O krwisto czerwonych oczach, oraz trzymający w ręce lodowy miecz)
Aktywuje zakrytą kartę Rycerski Dobitek. Mogę aktywować tę kartę gdy przeciwnik zniszczył potwora w bitwe a później specialnie wezwał potwora. Dzięki temu mogę wezwać jednego potwora wojownika z cmentarza o poziomie 4 lub niższym i przywołuje Dwurożnego Rycerza w pozycji obrony - i na polu pojawia się Dwurożny Rycerz.
Dobra robota mistrzu, lecz bądź ostrożny ten potwór to jest właśnie Mroczny XYZ. - mówi Szkarłatny Rycerz spoglądając na Rycerza Zguby, który zyskał 300 punktów ataku przez Mrożące Piekło (Polarny Rycerz Zguby Atk 2300 - 2600)

Koniec

Rozdział IV Szkarłatny Rycerz


Nadal trwa pojedynek między Kyoryoku, a Altrosem. Przed chwilą został wezwany Mroczny XYZ Altrosa, czyli Polarny Rycerz Zguby. Tym samym na chwilę obecną Altos wyszedł na prowadzenie w pojedynku.

Teraz używam pierwszego efektu Rycerza Zguby. Gdy potwór zostanie specialnie wezwany ja dobieram jedną kartę. Zakrywam dwie karty i kończę rundę. - mówi Altros w tym samym czasie jego ciało zaczęła okrywać ciemna energia.
Co to jest? - spytał się Kyoryoku wskazując ze zdziwieniem na Altrosa.
To jest negatywny wpływ Mrocznego XYZ. Jego ciało przejmuje Polarny Rycerz Zguby. Im dłużej walka będzie trwać tym więcej szkód odniesie jego ciało. - odpowiada Szkarłatny Rycerz na pytanie Kyoryoku
Dużo wiesz o Mrocznych XYZ prawda? - spytał się Kyoryoku na odpowiedź Szkarłatnego Rycerza odnośnie tego co dzieje się z Altrosem.
Tak dawniej mój poprzedni Mistrz walczył z nimi. Dlatego widziałem co dzieje się z tymi, którzy używają tej mocy. - powiedział z lekkim żalem w głosie Szkarłatny Rycerz
To pokonajmy go szybko. - powiedział entuzjastycznie Kyoryoku w stronę swojego towarzysza. - Dobieram kartę. Teraz aktywuje magiczną kartę. Dzban Pragnień i dobieram dwie karty z talii. Ponieważ dobrałem kartę z talii oprócz Fazy Dobrania aktywuje efekt Dwurożnego Rycerza. Musisz odrzucić jedną kartę z ręki. Choć ten efekt może być użyty tylko raz gdy ta karta jest odkryta na polu - Altros odrzucił kartę przez efekt Dwurożnego Rycerza, lecz się wogóle tym nie przejął. - Teraz aktywuje zakrytą kartę Książęce Cięcie. Gdy przeciwnik odrzuca kartę przez efekt innej karty aktywuje tę kartę i niszczę jedną odkrytą kartę zaklęcia bądź pułapki na polu i dobrać kartę i niszczę Mrożące Piekło - Mrożące Piekło zostało zniszczone a atak Polarnego Rycerza Zguby wrócił do pierwotnej wartości (Atk: 2600 - 2300)
Aktywuje zakrytą kartę Bonus Energii. Gdy potwór pod moją kontrolę straci dodatkowe punkty ataku i jego atak wróci do pierwotnej wartości do potwór zyskuje podwojoną wartość utraconego ataku i zyskuje zdolność zadawania przebijających obrażeń potworom w obronie, - miecz Rycerza Zguby przekształcił się w lancę (Atk: 2300 - 2900)
Ehhh cóż teraz jest silniejszy, ale nic nie szkodzi. Aktywuję Szybką Magię Ruchomy Przełącznik. Do końca tej rundy przełączam atak dwóch potworów na polu i wybieram Rycerza Zguby i Dwurożnego Rycerza. - powiedział Kyoryoku pewnym siebie głosem, lecz Altros tylko się uśmiechnął.
Aktywuje Kontrującą Pułapkę Przeklęta Zamieć. Gdy potwór Aqua zostanie wybrany przez efekt Zaklęcia bądź Pułapki neguje aktywację owej karty i niszczę ją. - na polu pojawia się zamieć, która sprawia że Ruchomy Przełącznik ląduje na cmentarzu.
Używam efektu Rycerza Wielu Ostrzy. Gdy karta zaklęcia, bądź pułapki którą kontroluje zostanie zanegowana przez efekt karty kontrolowanej przez przeciwnika odrzucam tę kartę z ręki i zadaje przeciwnikowi 1500 punktów obrażeń. - Rycerz Wielu Ostrzy ląduje na cmentarzu, a to z kolei wystzeliwuje serię ostrzy na Altrosa zadająca mu obrażenia. (Altros: 4000 - 1500 = 2500). Zakrywam kartę potwora i zakrywam kartę i kończę rundę.-Powiedział spokojnie Kyoryoku w stronę Altrosa.
Moja kolej dobieram kartę. Teraz aktywuje Magiczną Kartę Wyposażenia Zamożony Młot. - do prawej ręki Polarnego Rycerza Zguby doczepia się młot zrobiony cały z lodu - Gdy potwór wyposażony w tą kartę zniszczy potwora w bitwie zadaje obrażenia równe połowie ataku zniszczonego potwora w dodatku gdy potwór wyposażony z tą kartą zniszczy potwora mogę zniszczyć tę kartę by mój potwór zyskał dodatkowy atak. Teraz atakuj mój rycerzu zniszcz Dwurożnego Rycerza. Miażdzące, Polarne Cięcie - Polarny Rycerz zaatakował z góry młotem niszcząc Dwurożnego Rycerza - Teraz efekt Bonusu Energii zadaje obrażenia potworom w obronie(Kyoryoku: 3800 - 1600 = 2200), a efekt Zamrożonego Młota zada obrażenia równe połowie ataku Dwurożnego Rycerza(Kyoryoku 2200 - 900 = 1300). Następnie używam efektu Polarnego Rycerza Zguby. Odłączam jedną jednostkę i specialnie przywołuje potwora którego zniszczył w tej bitwie w pozycji ataku na twoje pole i zadaje obrażenia równe połowie ataku(Kyoryoku: 1300 - 900 = 400) oraz dobieram kartę ze względu na inny efekt Polarnego Rycerza Zguby. Teraz Zamrożony Młot ląduje na cmentarz i Polarny Rycerz Zguby zyskuje dodatkowy atak. - Polarny Rycerz Zguby stracił młot i szykował się już do ataku na Dwurożnego Rycerza.
Aktywuje zakrytą kartę. Obronny Dobór. Obrażenia z tej walki wyniosą 0, a na koniec Fazy Walki dobieram jedną kartę. - powiedział Kyoryoku i dobrał kartę, w tym czasie Polarny Rycerz Zguby zniszczył Dwurożnego Rycerza. - Kończę rundę. - odpowiada spokojnie Altros.
Teraz moja kolej. Dobieram kartę. - chłopak dobrał kartę z której mieniła się poświata która oślepiła Altrosa i jego potwora. - Teraz odwracam moją kartę którą jest Towarzysz Rycerzy(Atk: 1300/Def: 1000)(Opis Potwora: Młodo wyglądający blondyn ubrany w zbroję ze skórzanymi rękawami, i skórzanymi spodniami w ręce trzymający 1-metrowy miecz). Teraz jego efekt pozwala mi przyzwać z cmentarza potwora wojownika o poziomie 4 lub niższym, lecz jego efekt jest zanegowany. Specialnie przywołuje Dwurożnego Rycerza. - gdy Dwurożny Rycerz się pojawił Altros dobrał kartę - Teraz przywołuje Pancernego Wojownika w pozycji ataku(Atk: 1500/Def 1500)(Opis Potwora: Wysoki mężczyzna dosyć umięśniony, ubrany w wielką zbroję zakrywającą całe ciało). Jesteś gotów Szkarłatny? - spytał się Kyoryoku patrząc w stronę Szkarłatnego Rycerza.
Oczywiście że tak mistrzu - powiedział z dumą Szkarłatny Rycerz klękając przy tym i momentalnie znikając
Jak sobie życzysz. Teraz nakładam Dwurożnego Rycerza i Towarzysza Rycerzy jako czteropoziomowe potwory i przywołuje Szkarłatnego Rycerza w pozycji ataku (Atk 2500/Def: 2000(. - na polu pojawił się Szkarłatny Rycerz wyglądający tak samo jak wyglądał, a Altros znowu dobrał kartę. - To będzie ostatnia runda. - powiedział w stronę Altrosa pewny siebie Kyoryoku wywołując tylko u niego śmiech.

Koniec

Rozdział V Blokada


Wygląda na to że pojedynek między Kyoryoku, a Altrosem powoli zbliża się ku końcowi, lecz jaką zdolność kryje Szkarłatny Rycerz.

To nie jest możliwe byś pokonał Polarnego Rycerza Zguby. Gdy Cię pokonał Szkarłatny Rycerz jak i jego cała moc będzie moja. - powiedział Altros w stronę Kyoryoku w stylu typopwego szaleńca.
Nie wydaje mi się teraz używam efektu Szkarłatnego Rycerza. Odłączam jedną jednostkę by wyrównać atak Twojego potwora do punktów obrony, a mój potwór zyska tyle punktów ile straciłeś. - Szkarłatny Rycerz wystrzelił w Polarnego Rycerza Zguby szkarłatne kryształy, które wyssały moc z owego potwora i dodała do Szkarłnego Rycerza (Atk: 2900 - 2100)(Atk: 2500 - 3300). - Następnie używam efektu Pancernego Rycerza. Poświęcam go, aby Szkarłatny Rycerz zyskał 1500 punktów ataku. - Pancerny Rycerz znika, a jego zbroja otacza Szkarłetnego Rycerza.(Atk 3300 - 4800).
C..co to nie możliwe. - powiedział Altros pokazując swój strach i przerażenie.
Ruszaj Szkarłatny Rycerzu. Cięcie Szkarłatnego Ostrza. - Szkarłatny Rycerz wykonał precyzyjne cięcie na Polarnym Rycerzu Zguby i zniszczył go i pokonał Altrosa. Moc Mrocznego XYZ zniknęła, a Altros padł nieprzytomny. Ciemna arena także upadła, a Malistar stał tam gdzie był.
Udało Ci się pokonałeś Mroczny XYZ. - powiedział pełen entuzjazmu Malistar. - Jednak teraz czekają Cię trudniejsze wyzwania czy jesteś gotów? - spytał, lecz Kyoryoku mu od razu przytaknął i obydwoje gdzieś poszli.

Główna Siedziba Patrolu Bezpieczeństwa

Nareszcie przybyłaś panienko Alisho. Zapewne znasz swoje zadanie. - powiedział komendant w stronę tajemniczej Alishy
Proszę nie lubię jak mnie tak nazywają wolę jak mi mówią Scarlet Neko. - odpowiada spokojny, lecz zarazem mrocznym głosem.
Mniejsza z tym. Twoim celem jest przyprowadzenia mojego najsilniejszego człowieka. Shadowa. Jest on strasznie denerwujący, lecz jego zdolności nie mają sobie równych, lecz ktoś taki jak ty na pewno da radę. - mówi komendant w stronę dziewczyny ze spokojnym głosem.
Heh dobra. Mam go przyprowadzić siłą, gdyż inaczej się zapewne nie da mam rację? - pyta się, lecz tak właściwie już zapewne znała odpowiedź, gdyż to pytanie miało ironiczny charakter, a komendant tylko przytaknął, w następstwie czego owa dziewczyna zniknęła.
Wszystko idzie w dobrym kierunku. Tak jak to przewidziałem. - mówi sam do siebie komendant spoglądając przez okno na księżyc w pełni.

Miejskie Ulice

Shadow znowu jeździ ulicami miasta, gdyż nie miał nic innego do roboty, Gdy tak jeździł, ktoś stanął na jego drodze. Ten momentalnie się zatrzymał, zdjął kask i zobaczył Alishe.

Kim do cholery ty jesteś. I podaj powód dla którego nie miałbym Cię rozjechać. - odpowiada nadal siedząc na motorze.
Jesteś taki jak mówił ten staruch. Jestem Alisha Kurokami, lecz możesz mnie znać jako Scarlet Neko. - odpowiada trzymając pod ręką katanę, a gdy Shadow to usłyszał uśmiechnął się i zszedł z motora.
A więc Missy miała rację że staruch się zdenerwował na mnie. No ale żeby wysyłać na mnie Łowcę to chyba lekka przesada, ale skoro Ci o mnie opowiadał to zapewne wiesz że musisz mnie pokonać. - odpowiada Shadow z przygotowanym dyskiem, a Alisha się tylko uśmiechnęła i także pokazała swój dysk.
Na to liczyłam. - odpowiada z nutką arogancji.

Shadow: 4000
Alisha: 4000

Ja zacznę. Dobieram. Teraz przywołuje Diabelskiego Rycerza w pozycji ataku (Atk: 1700/Def: 900). Następnie używam jego efektu. Odrzucam kartę demona i Diabelski Rycerz zyskuje połowę ataku odrzuconego potwora. Odrzucam Piekelnego Łowcę Głów. (Atk: 1700 - 2200). Teraz efekt Piekielnego Łowcy Głów zostaje aktywowany. Gdy zostanie odrzucony przez efekt potwora mogę go specialnie wezwać w pozycji obrony. (Atk 1000/Def: 1400)(Opis Potwora: Czerwonoskóry potwór z twarzą przypominającą diabła z dwoma zakręconymi rogami, okrytego w skórzane szaty i z kuszą w ręce). Nakładam dwa czteropoziomowe potwory i przywołuje Żelazny Robak Roach(Atk 1900/Def: 0). Zakrywam dwie karty i kończę rundę. - odpowiada Shadow ze spokojem.
Moja runda dobieram. Teraz aktywuje magiczną kartę Dzban Pragnień. Dobieram dwie karty z talii do ręki. Zatem aktywuje Kartę Pola Trójwymiarowy Świat. - mówi Alisha, a po chwili pole zmienia się w wielki sześcian, a Roach zostaje zniszczony co lekko zdziwiło Shadowa. - Pozwól że Ci wyjaśnię działanie mojej karty pola. Otóż Trójwymiarowy Świat niszczy wszystkie potwory z Extra Decku, oraz nie pozwala żadnemu z graczy na wezwanie potworów z tego miejsca. Teraz aktywuje Ciągłą Magię. Obronne Pole. Karty pola nie mogą zostać zniszczone przez efekty kart tak długo jak ta karta jest na polu. Aktywuje kolejną Ciągłą Magię Bunt Światów. Efekty kart pola nie obejmują mojego pola. W skrócie ty nie możesz wzywać potworów z Extra Decku, a ja mogę. Zatem ponieważ kontroluje dwie Ciągłe Magie specialnie wzywam Podmorskiego Węgorza z ręki w pozycji ataku(Atk: 1900/Def: 1700)(Opis Potwora: Wielki niebieski wąż z łuskami ryby oraz skrzelami. Na twarzy  ma także po trzy wąsy z każdej strony). Używam jego efektu i niszczę jedną twoją zakrytą kartę. - Podmorski Węgorz wystrzelił z oczu niebieski laser i zniszczył jedną z dwóch zakrytych kart, którą była Lustrzana Siła. Teraz przywołuje Głębinową Dive Morza w pozycji ataku(Atk: 200/Def: 400). Gdy zostanie ona wezwana mogę specialnie wezwać potwora Węza Morskiego z talii o poziomie 3 lub niższym. Przywołuje Morską Maskotkę w pozycji ataku(Atk: 1100/Def :700)(Opis Potwora: Mały niebieski stworek z ciałem ryby i głową kota). Gdy on zostanie specialnie wezwany z talii niszczę jedną kartę na polu i wybieram twoją drugą kartę. - Morska Maskotka krzyknęła na kartę Shadowa i zniszczył Magiczny Cylinder. - Teraz dostrajam Głębinową Dive Morza i Morską Maskotką i robię Synchro Wezwanie. I przywołuje Morskiego Kota Nieszczęścia w pozycji obrony(Atk: 0/Def 2700)(Opis potwora: Czarny potwór o ciele smoka tyle że z rybimi łuskami i skrzelami, a na ogonie mającym coś w rodzaju wachlarza). Teraz Podmorski Węgorzu atakuj Shadowa bezpośrednio. - potwór Alishy zaatakował Shadow niebieskim laserem trafiając go i zabierając mu punkty życia(Shadow: 4000 - 1900 = 2100). Zakrywam dwie karty i używam efekty Morskiego Kota Nieszczęścia. Pod koniec każdej rundy musisz albo odrzucić kartę albo zniszczyć jedną kartę na swoim polu. - Shadow odrzucił kartę, którą był Czerodziej Komendy Chaosu.

Koniec

Rozdział VI Atut

Pojedynek pomiędzy Shadowem, a Alishą wciąż trwa z czego dziewczyna wysunęła się na prowadzenie swoją kartą pola oraz Morskim Kotem Nieszczęścia.

Moja runda dobieram. Aktywuje magiczną kartę Dzban Pragnień. Dobieram dwie karty z talii do ręki. Teraz używam drugiego efektu Piekielnego Łowcy Głów. Usuwam go z gry i dobieram karty równe ilości potworów demonów na moim cmentarzu prócz tej karty. Zatem dobieram dwie karty. Następnie aktywuje magiczną kartę Złoty Sarkofag. Usuwam z gry jedną kartę i po dwóch rundach ona trafi do mojej ręki. - Shadow przeszukiwał talię, a po chwili wybrał kartę którą usunął z gry na dwie swoje rundy. - Teraz aktywuje magiczną kartę Czarodzieja Komendy Chaosu w pozycji ataku (Atk 2400/Def: 1900). Ten potwór neguje efekty wszystkich potworów dotyczące tej karty. Zatem nie będzie mógł być zniszczony przez twojego kota. Teraz używam Karty Wyposażenia Mistyczne Berło Zapomnienia. Gdy potwór wyposażony z tą kartą atakuje nie może zostać skierowany przez efekty zaklęć i pułapek, a gdy zniszczy potwora mogę wybrać jedno zaklęcie na polu i zniszczyć je. Teraz atakuje Podmorskiego Węgorza moim Czarodziejem - Czarodziej zniszczył Węgorza podmuchem magicznej energii (Alisha: 4000 - 500 = 3500). - Aktywuje szybką magię Moc Demona. usuwam z gry jednego potwora demona i zadaje obrażenia równe połowie jego ataku oraz dobieram kartę. Usuwam Diabelskiego Rycerza (Alisha: 3500 - 850 = 2650). Oraz kartę którą niszczę jest Obronne Pole. Zakrywam kartę i kończę rundę. - Powiedział Shad i zakrył kartę dość będąc pewnym siebie.
Heh teraz efekt Morskiego Kota Nieszczęścia zostaje aktywowany wybieraj czy niszczysz kartę na swoim polu lub też odrzucasz kartę. - Shad zdecydował że niszczy swoją zakrytą kartę którą okazała się Szalona Statuła. Gdy ona zostaje zniszczona w zakrytej pozycji jej kontroler przywołuje Szalonego Tokena. Shad przywołał go w pozycji obrony (Atk: 1000/Def: 1000). - Cóż wiedziałam że tak postąpisz. Aktywuje kartę pułapkę Zamknięta Strefa. Od tej pory gdy przyzwiesz specialnie potwora musisz wysłać kartę z wierzchu talii na cmentarz i jeśli to potwór to tracisz punkty życia równe połowie jego ataku. Zatem dobieram kartę. Teraz aktywuje zakrytą kartę Wezwanie Zza Grobu specialnie przywołuje Podwodnego Węgorza w pozycji ataku(Atk: 1900/Def 1700). Teraz zakrywam kartę potwora i atakuje Szalonego Tokena Podwodnym Węgorzem. Następnie używam magicznej karty Szlachetna Zamiana każdy z nas wybiera potwora na polu i wymieniamy się nimi. Te potwory nie mogą atakować, a ich efekty są zanegowane. - Podwodny Węgorz i Czarodziej Komendy Chaosu zamienili się polami. - Kończę rundę teraz pora na efekt mojego kotka wybieraj. - Shad wybrał zniszczenie własnej karty wyposażenia tym samym aktywując jej efekt zniszczenia karty zaklęcia, lub pułapki na polu i wybrał Zamkniętą Strefę.
Dobieram kartę. Sprawdźmy jak poradzisz sobie z tym. Aktywuje magiczną kartę Mistyczne Pudełko. Niszczę jednego potwora na twoim polu i następnie oddaje jednego z moich potworów pod twoją kontrolę. Niszczę Morskiego Kota Nieszczęścia i oddaje ci Podwodnego Węgorza. - Morski Kot został zniszczony co lekko zdenerwowało Alishe. - Teraz używam efektu Bestialskiego Króla. Jeżeli on jest na cmentarzu i nie kontroluje potworów a przeciwnik kontroluje dwa mogę go specialnie wezwać, lecz on nie może atakować w tej rundzie. Pojaw się Bestialski Królu w pozycji ataku (Atk: 2500/Def: 1900)(Opis Potwora: Wysoki na 3 metry potwór. Na głowie posiadający ogromny hełm z dwoma wielkimi rogami ubrany w srebrną zbroję, z czerwoną peleryną oraz podpierającym się wielkim mieczem). Teraz aktywuje magiczną kartę Ciężka Burza. Niszczę wszystkie karty zaklęć i pułapek na polu, a ponieważ Wezwanie Zza Grobu zostało zniszczone Podwodny Węgorz także jest zniszczony. - Jak Shad powiedział tak się stało. Także Trójwymiarowy Świat został zniszczony przez co pole walki wyglądało jak wcześniej. - Zakrywam kartę i kończę rundę,
Heh całkiem nieźle, ale jeśli sądzisz że Morski Kot to był mój najlepszy potwór to jesteś w błędzie. Dobieram kartę. Teraz poświęcam Czarodzieja Komendy Chaosu i przywołuje Tygtysiego Smoka(Atk: 2400/Def: 1800). Aktywuje magiczną kartę Smoczy Stempel. Niszcze kartę zaklęcia, lub pułapki na polu i zadaje 500 punktów obrażeń do jej kontrolera. Niszczę twoją zakrytą kartę.
Nie tak szybką aktywuje zakrytą kartę Tarcza Demonów. Do końca tej rundy potwory demony nie mogą być zniszczone w walce i pod koniec kroku obrażeń każdy potwór, który walczył z demonem zostanie zniszczony. - Shad użył swojej karty i przez Bestialskim Królem pojawiła się tarcza z czaszką na przodzie(Shad: 2100 - 500 = 1600)
Więc to prawda że jesteś dobry jednak ja też jestem dobra. Aktywuje kartę wyposażenia Koci Ruch. Potwór wyposażony z tą kartą może atakować bezpośrednio, lecz jego atak jest wtedy zmniejszony o połowę. Tygrysi Smoku zaatakuj go bezpośrednio. - Tygrysi Smok ominął Bestialskiego Króla i zaatakował pazurami bezpośrednio Shadowa(1600 - 1200 = 400). Następny ruch będzie twoim ostatnim. Kończę rundę.
Nie wydaje mi się. Dobieram kartę. Chyba zapomniałaś, która to już runda? - spytał Shad i dodał do ręki kartę usuniętą z gry.
Właśnie teraz druga runda po aktywacji Złotego Sarkofagu. - powiedziała Alisha lekko zestresowana.
Dokładnie teraz pora na mój atut. Pojaw się przywołuje Dziecko Magów w pozycji ataku(Atk 600/Def: 400)(Opis Potwora: Małe dziecko unoszące się nad ziemią. Ubrane w czarny płaszcz jak u magów w ręce trzymający małą różdżkę, a na głowie noszący diadem), - Teraz aktywuje jego efekt. Usuwam go z gry i przywołuje potwora Czarodzieja o poziomie 5 lub wyższym, lecz jego efekt jest zanegowany i nie może atakować, a także jest zniszczony pod koniec tej rundy. Przywołuje Czarodzieja Komendy Chaosu. Pora na mój ruch. Nakładam dwa 6-poziomowe potwory i przywołuje Łowcę Z Dna Piekieł w pozycji ataku(Atk 2300/Def: 1400)(Opis Potwora: Wysoki granatowoskóry potwór. Z maską czaszki na twarzy w ręce trzymający dwie kusze, oraz miecz na plecach ubrany tylko w przepaskę na biodrach).Aktywuje kartę wyposażenia Łuk Króla Łowców. Wyposażam go w Łowce Z Dna Piekieł. Gdy potwór z nią wyposażony atakuje potwór zyskuje 400 punktów ataku. Teraz uzywam efektu Łowcy. Odłączam jedną jednostkę i Łowca Z Dna Piekieł może atakować w tej rundzie bezpośrednio. - Łowca zaatakował dwiema kuszami oraz łukiem w Alishe zadając jej potężne obrażenia i pokonując ją.

Koniec


Rozdział VII Mistrz i Jego Uczeń


Dom Kyoryoku

A więc mówisz że zostałem wybrany na opiekuna Szkarłetnego Rycerza i jego całej mocy przed tymi Mrocznymi XYZ mam rację? - spytał Kyoryoku spoglądając na kartę Szkarłatnego Rycerza.
Tak, lecz nie przed Mrocznymi XYZ tylko przed ludźmi którzy je posiadają, a szczególnie przed Aritanami. To rasa istot, która stworzyła Mroczne XYZ z negatywnej energii i wykorzystuje karty w niecnych celach. Mroczny XYZ jest związany z Mrocznym Światem, więc gdy z nim przegrasz wylądujesz w Mrocznym Świecie. Mroczny XYZ także negatywnie oddziałowuje na zwykłych ludzi, a oni w bezczelny sposób wykorzystują ludzi.- odpowiedział Alistar i uderzył w ścianę.
To jeszcze jedno pytanie mam wrażenie że ty nie jesteś człowiekiem mam rację?
Tak masz rację, jestem Arianem. - odpowiedział wywołując szok na twarzy Kyoryoku - Jestem Arianem, lecz sprzeciwiłem się i zabrałem Szkarłatną Kartę i ukrywałem się na ziemi. Ariani chcą wykorzystając moc Szkarłatnej Karty do stworzenia "Ostatecznego Potwora". Potwora o takiej mocy że z łatwością mógłby przemierzać wymiary i je niszczyć.
T..to jest możliwe? - spytał Kyoryoku z lekkim strachem.
Niestety to jest możliwe, dlatego trzeba ich powstrzymać.
W tej chwili pojawił się Szkarłatny Rycerz i przerwał rozmowę Alistara i Kyoryoku
Mistrzu wykryłem 7 różnych Mrocznych XYZ z czego 2 z nich są szczególnie potężne. - powiedział w stronę Kyoryoku klękając jak prawdziwy rycerz.
Ta dwójka to pewnie orginalne Mroczne XYZ.
Orginalne? - spytał ze zdziwieniem.
Tak ten Mroczny XYZ z którym walczyłeś był kopią. Orginalne Mroczne XYZ mają możliwość tworzenia słabszych Mrocznych XYZ, lecz wywołujących te same bóle. Skoro tutaj są oznacza że w tym świecie są conajmniej 2 Ariany. - powiedział Alistar zastanawiając się
To nie fajnie. W każdym bądź razie Szkarłatny Rycerzu możesz wracać - Rycerz posłuchał swojego mistrza i wrócił do swojej karty. - Alistar-san mam pytanie. Czy ty też posiadasz Mroczny XYZ? - spytał z dużą nutą ciekawości.
Posiadałem. Głównym powodem mojej ucieczki była nagła ewolucja mojego Mrocznego XYZ. Moją kartę opuściła całkowicie negatywna energia zyskując nową moc. Dzięki temu mój umysł został oczyszczony i zrozumiałem wszelkie błędy i uciekłem zabierając Szkarłatną Kartę. - odpowiada spoglądając przez okno.
Rozumiem to dobrze że się otrząsnąłeś Alistar-san. - odpowiada z uśmiechem i w tym momencie do pokoju wpada jakiś staruszek. - M..mistrzu co ty tutaj robisz? - spytał chowając się za poduszką.
Ja? Przybyłem po leniwego ucznia. - odpowiada uderzając Kyoryoku w głowę i spogląda na Alistara. - A ty kim jesteś? - pyta ze skrzywionym spokrzeniem
Ja. Ja jestem Alistar i chciałbym spytać pana o to samo. - odpowia z takim samym spojrzeniem.
Alistar-san to jest mój mistrz Chocko. Uczy mnie Pojedynków Potworów i mistrzu przepraszam za to że zapomniałem. - odpowiada ze schyloną głową.
Porozmawiamy o tym w świątyni. - odpowiada i zabrał go ze sobą wyskakując przez okno jak ninja zostawiając Alistara samego w domu.
Ten staruszek wyczuwam od niego jakąś dziwną aurę. - mówi w myślach i biegnie za nimi.

Świątynia Pojedynku

Za karę za to że się spóźniłeś będziesz walczył ze mną. Jeżeli przegrasz zrobisz 1000 pompek i 50 kółek wokół miasta rozumiesz. - mówi stanowczym głosem.
T..tak. - odpowiada z lekkim strachem przygotowując Dysk Pojedynku.
Niech tak będzie. - mówi a jego laska dzieli się na pół, a po chwili dołącza do pierwszej części i rozszerza tworząc dysk. - Zatem zacznijmy.
Mistrzu czy mógłbym popatrzeć z góry na waszą walkę? - spytał jakiś białowłosy chłopak. - z uśmiechem.
Oczywiście Masao tylko nie przeszkadzaj. - odpowiada spokojnie i troskliwie, a chłopak wskakuje na górę.

Chocko: 4000
Kyoryoku: 4000

Zatem ja zacznę moja runda dobieram. Aktywuje magiczną kartę Królewski Herb. ujawniam dwa potwory o tym samym typie i poziomie i specialnie wzywam jednego z nich i dobieram kartę. Ujawniam Dwurożnego Rycerza i Paladyna Lancy. Specialnie wzywam Paladyna Lancy w pozycji ataku(Atk: 1700/Def: 1300)(Opis potwora: Ludzkiej postury ubrany w srebrną zbroję zakrywającą całe ciało z dwiema lancami zamiast dłoni). Teraz dobieram kartę. - powiedział Kyo i spojrzał na swoje karty. Mogę spokojnie wezwać Szkarłatnego Rycerza, lecz chwilę mogę tez użyć Synchro Wezwania wzywając tego gostka.. - pomyślał i wezwał potwora. - Wzywam Niewielkiego Rycerza w pozycji ataku(Atk: 500/Def: 1100)(Opis potwora: Postury małego dziecka, dorosły mężczyzna ubrany w zbroję z małą tarczą i małym mieczem). Teraz używam Synchro Wezwania z Paladynem Lancy o poziomie 4 i Niewielkim Rycerzem o poziomie 4 i wzywam Elektrycznego Wojownika w pozycji ataku(Atk: 2400/Def: 1200). Efekt Niewielkiego Rycerza zostaje aktywowany. Jeżeli jest on wysłany na cmentarz ze względu na Synchro Wezwanie potwora Wojownika to ten potwór zyskuje 500 punktów ataku (Atk: 2400 - 2900). Zakrywam kartę i kończę rundę.
To ciekawe w jednej rundzie wezwałeś potwora z atakiem 2900, lecz to trochę za mało. Moja runda dobieram. Aktywuje kartę pola Forteca Mnichów. - po chwili całe pole walki wyglądało jak wielki japoński dom otoczony murami - Raz na rundę mogę ujawnić potwora Mnicha z mojej ręki by dodać jedną kartę magii z talii do ręki, lecz nie mogę jej aktywować w tej rundzie dodatkowo potwory "Mnich" zyskują 400 punktów ataku i 400 punktów obrony. Ujawniam Sekke Mnicha Spokoju. Teraz dodać kartę magii z talii do ręki. - Chocko dodał kartę magii, lecz nie wiadomo jaką. Teraz ponieważ kontroluje Fortecę Mnichów specialnie przywołuje Nenge Mnicha Opanowania z ręki w pozycji ataku.(Atk: 1200/Def 2100)(Opis potwora: Wysoki, łysy mężczyzna z zamkniętymi oczami ubrany cało na biało obwiązany zieloną szarfą). Przez efekt Fortecy Mnichów zyskuje 400 punktów ataku i obrony. (Atk: 1200 - 1600/Def: 2200 - 2600). Teraz aktywuje magiczną kartę Otwarta Dłoń. Każdy z graczy wysyła jedną normalną kartę magii z talii na cmentarz. - Kyoryoku wysłał Czarną Dziurę podczas gdy Chocko wysłał nieznaną kartę magii(nazwa później). - Teraz gdy karta magii została wysłana prosto z talii na cmentarz przez efekt Nengi mogę ją dodać do ręki. Teraz aktywuje ciągłą kartę magii. Krąg Magii Mnicha. Gdy karta magii zostanie wysłana na cmentarz mogę usunąć z cmentarza potwora "Mnicha", by dodać ją do ręki. Zatem przywołuje Sekke Mnicha Spokoju w pozycji ataku(Atk: 900/Def: 1800)(Opis potwora: Średniego wzrostu mężczyzna ubrany na biało obwiązany niebieską szarfą) Przez efekt Fortecy Mnichów zyskuje 400 punktów ataku i obrony.(Atk: 900 - 1300/Def: 1800 - 2200). Zatem aktywuje magiczną kartę magii(tą którą wysłał na cmentarz i odzyskał)Energia Mnichów. Zyskuje 500 punktów życia za każdego potwora "Mnicha" na polu. (Chocko: 4000 + 500*2 = 5000). Używam efektu Sekki i zwiększam o 1 poziom każdego potwora "Mnicha" na polu. Nakładam dwa 5-poziomowe potwory i przywołuje. Garge Mnicha Walki w pozycji ataku (Atk: 2500/Def 2100)(Opis potwora: Wysoki z długimi i czarnymi włosami. Ubrany na granatowo obwiązany w czerwoną szarfę) Teraz efekt Fortecy Mnichów zostaje aktywowany i zyskuje 400 punktów ataku i obrony (Atk: 2500 - 2900/Def: 2100 - 2500). Gdy Forteca Mnichów jest na polu mój potwór nie może być zniszczony w walce zatem. Atakuj Wojownika Błyskawicy. Strzał Mnicha. - Garge zniszczył Wojownika Błyskawicy i uchronił się przed zniszczeniem.
Aktywuje zakrytą kartę Nieumarła Zemsta. Gdy potwór zostanie zniszczony w walce niszcze potwora, który go zniszczył i zadaje 1000 punktów obrażeń dla przeciwnika.
Teraz używam efektu Gerge. Odłączam jedną nakładkę i neguje kartę pułapki, zaklęcia bądź efektu potwora. Gerge Zaklęcie Anulujące - jedna z jednostek krążących wokół Gerge została wysłana na cmentarz i przez to ten wykonał jakieś gesty rękę i zanegował kartę Kyoryoku i ją zniszczył. - Teraz używam efektu Krąg Magii Mnicha. Usuwam z cmentarza Sekke Mnicha Spokoju i dodaje do ręki Energię Mnichów, a następnie ją aktywuje i zyskuje 500 punktów życia za każdego potwora "Mnicha" na polu.(Chocko: 5000 + 500 = 5500). Zakrywam dwie karty i kończę rundę.
Nie jest dobrze. Moja runda dobieram. - powiedział Kyo dobierając kartę i spoglądając na swoje karty. Może powinienem wezwać Szkarłatnego Rycerza, lecz nie wiem jakie są jego dwie zakryte karty więc muszę być ostrożny. Jest naprawdę silny, lecz ja także się taki stałem. - pomyślał stanowczo Kyo, w tym czasie Masao spoglądał na niego z uśmiechem.
No dalej wezwij Szkarłatnego Rycerza i pokaż jak pokonujesz tego pryka bym mógł Cię pokonać. - pomyślał z szyderczym uśmiechem i spojrzeniem pełnym zła.

Pobliże Świątyni

Jestem pewien że w tej świątyni jest Mroczny XYZ. W takim przypadku Kyoryoku jest w niebezpieczeństwie. - pomyślał Alistar zbliżając się do świątyni.

Koniec

Rozdział VIII Serce

Walka pomiędzy Chocko, a Kyoryoku trwa nadal. Chocko wysunął się na znaczące prowadzenie przywołując Gerge Mnicha Walki i zyskując mnóstwo punktów życia dzięki Energii Mnicha.

Aktywuje magiczną kartę Dzban Pragnień. Dobieram dwie karty z talii do ręki. - Kyo dobrał dwie karty po chwili jedna z dobranych zaczęła się świecić - Teraz używam efektu Manamona. Gdy zostanie dodany do ręki prócz Fazy Dobrania mogę go specialnie wezwać i dobrać kartę. Przywołuje Manamona w pozycji obrony (Atk: 200/Def: 600)(Opis potwora: Mała włochata kulka z parą króliczych uszu i niebieskimi oczami). I dobieram kartę przez efekt Manamona.
Teraz aktywuje zakrytą kartę Ciągłą Pułapkę Potęga Magii Mnichów. Każda moja Normalna karta magii jest traktowana jako Szybka, więc mogę aktywować ją w trakcie Twojej rundy. Teraz aktywuje drugą kartę Nierówność Ataku. Wybieram jednego potwora na swoim polu i na polu mojego przeciwnika. Do punktów życia przeciwnika zostają zadane obrażenia równe połowie różnicy pomiędzy atakiem obydwu potworów oraz dobieram kartę. - Karta została aktywowana, a Kyo oberwał czymś co przypominało energetyczną pięść(Kyoryoku: 4000 - 1350 = 2650)
Heh teraz moja kolej aktywuje efekt Maga Obrażeń gdy zostają mi zadane obrażenia efektu zyskuje punkty życia równe otrzymanej szkodzie i specialnie go przywołuje.(Kyoryoku: 2650 + 1350 = 4000). Pojaw się Magu Obrażeń w pozycji obrony(Atk: 600/Def: 1200). Teraz zakrywam kartę potwora i zakrywam kartę. Kończę rundę. - powiedział Kyo z lekkim niepokojem.
Hmm zobaczymy jak sobie poradzisz z tym atakiem. Dobieram kartę. Teraz używam efektu Fortecy Mnichów. Ujawniam w mojej ręce Quesa Mnicha Odwagi i dodaje jedną kartę magii z talii do ręki. Teraz przywołuje Quesa Mnicha Odwagi w pozycji ataku(Atk 1400/Def: 1700)(Opis Potwora: Wysoki, łysy mężczyzna, ubrany na biało obwiązany żółtą szarfą). Teraz przez efekt Fortecy Mnichów Ques zyskuje 400 punktów ataku i obrony.(Atk: 1400 - 1800/Def: 1700 - 400 = 2100). Gdy potwór "Mnich" atakuje potwora w obronie zadaje przebijające obrażenia w dodatku mogę wysłać tę kartę na cmentarz by zniszczyć jedną zakrytą kartę pod kontrolą przeciwnika. Teraz Gerge zaatakuj Maga Obrażeń. Strzał Obrażeń.
Nie pozwolę na to aktywuje pułapkę Lustrzana Siła niszcze wszystkie potwory pod kontrolą przeciwnika w pozycji ataku. - odpowiada Kyo mając chyba w zanadrzu jakiś plan.
Zapomniałeś o efekcie Gerge. Odłączam jedną jednostkę z tej karty i neguje aktywacje twojej pułapki. Gerge Anulujące Zaklęcie. - Gerge znowu anulował kartę Kyoryoku i atak trwa nadal, a Mag Obrażeń został zniszczony(Kyoryoku: 4000 - 1700 = 2300).
Cóż odrzucam Rycerza Wielu Ostrzy i zadaje tobie mistrzu 1500 punktów obrażeń.(Chocko: 5500 -1500 = 4000).
Nieźle wykorzystałeś efekt mojej własnej karty przeciwko mnie samemu, lecz teraz atakuje Quesem twojego Manamona. - Ques zaatakował Manamona i go zniszczył(Kyoryoku: 2300 - 1200 = 1100).- Używam efektu Quesa wysyłam go na cmentarz i niszczę Twoją zakrytą kartę. - Ques został wysłany na cmentarz i zniszczył zakrytego potwora Kyoryoku. - Zakrywam kartę i kończę rundę.
Moja runda dobieram/ - Kyo dobrał kartę i spojrzał na swoje karty. Wiem że mam kartę zdolną pokonać Chocko w jednym ruchu, lecz nie wiem czy dostanę akurat tę.. Aktywuje magiczną kartę. Anielski Dar. Dobieram 3 karty, lecz wysyłam dwie karty z ręki na cmentarz. - Kyo dobrał 3 karty. a po chwili na jego twarzy pojawił się uśmiech i wysłał 2 karty na cmentarz. - Teraz aktywuje efekt wysłanej przeze mnie karty. To Bombowiec. Gdy ta karta jest na cmentarzu, a przeciwnik kontroluje potwora XYZ bez jednostek usuwam tę kartę z gry i niszczę tego potwora. - Bombowiec pojawił się na polu i zniszczył  Gerge wywołując szok na twarzy Chocko. - Teraz ponieważ na moim cmentarzu są conajmniej 2 potwory wojownicy specialnie przywołuje Bohatera Ostatniej Szansy w ręce w pozycji ataku(Atk: 2400/Def: 2000).(Opis Potwora: Wysoki i umięśniony mężczyzna z długimi blond włosami, hełmem na głowie, długą czerwoną peleryną i ogromnym mieczem tak wielkim jak on sam). Teraz używam jego efektu usuwam z ręki jednego wojownika i mój potwór zyskuje atak równy atakowi usuniętego potwora. Usuwam z gry Dwurożnego Wojownika(Atk: 2400 - 4300).
Chocko uśmiechnął się i powiedział pod nosem. - A więc jednak pokonałeś moją najlepszą talię. Przegrałeś z najsłabszą, lecz najmocniejszą pokonałeś, w końcu odkryłeś swoje "Serce Kart".
Ruszaj Bohaterze Ostatniej Szansy. Cięcie Wspaniałego Miecza - potwór Kyo zaatakował Kyo i pokonał Chocko. Obserwujący pojedynek Masao był zdumiony. tym co się stało. W tym momencie przybiegł Alistar.- Alistar co się stało?
Kyo uważaj wyczuwam tutaj obecność Mrocznego XYZ nie walcz z tym staruchem.
Kogo nazywasz staruchem. - powiedział Chocko i podbiegł do Alistara, a następnie uderzył go w głowę.
Zaraz ty jesteś normalny, ale zdecydowanie jest tutaj Mroczny XYZ tylko kto...- zaczął się rozglądać i po chwili zauważył Masao. - To ty.
Co on posiada Mroczny XYZ?! - spytał Kyo spoglądając na Masao.
Co mówisz o tej karcie - powiedział Masao pokazując Mrocznego XYZ emanującego czarną energią.
Masao ja wyrzuciłem tę kartę skąd ją masz. - powiedział Chocko w stronę Masao, a ten zaczął się śmiać.
To żałosne miałbym wyrzucić tak potężną kartę. Boisz się że będę lepszy od Ciebie za późno teraz jestem już lepszy. - powiedział i zaczął się śmiać jak wariat.
Chwila to ty ją widziałeś już wcześniej? - spytał zdziwiony Alistar.
Tak. Znalazłem ją przed świątynią. Gdy ją dotknąłem poczułem coś dziwnego, więc ją wyrzuciłem, a najwidoczniej Masao ją znalazł. - powiedział najwidoczniej się obwiniając.
Niezwykłe pierwszy raz widzę człowieka, który oparł się mocy Mrocznego XYZ. - Alistar był cały czas zdziwiony.
Tak teraz odbiorę Ci Szkarłatnego Rycerza, i on pozostanie mój walcz ze mną Kyo. - powiedział i pokazał swój dysk pojedynku.
Zgo.. - chciał pewnie się zgodzić, lecz padł na kolana z wycięczenia.
Kyo nie masz sił. Chocko-san także nie ma sił. Jedynym zdatnym do walki jestem ja. Ja Alistar będę Twoim przeciwnikiem. - odpowiada Alistar ze stanowczym spojrzeniem.

Koniec

Rozdział IX Malistar


Pojedynek pomiędzy Chocko, a Kyoryoku zakończył się zwycięstwem Kyoryoku. Po pojedynku przybył Malistar chcąc ostrzec że w świątyni znajduje się posiadacz Mrocznego XYZ, którym okazał się być Masao uczeń świątyni, który obserwował pojedynek tylko po to by Kyoryoku był zmęczony i móc z łatwością zabrać mu Szkarłatnego Rycerza, lecz jego plany pokrzyżował Malistar, który wyzwał go.

Heh zgoda jeden słabeusz w tę stronę czy w drugą nie zrobi mi różnicy. Zaczynajmy - odpowiada Masao na wyzwanie Malistara schodząc na ziemię, a za nim schodzi mroczna mgła.
Zgoda. - po chwili mgła ogarnęła i Malistara i obydwoje zniknęli we mgle. Masao wyjął swój dysk, lecz Malistar tego nie zrobił.
Co z twoim dyskiem czyżbyś się już poddał? - pyta się Masao z wrednym uśmiechem.
Nie. - po chwili talia Malistara zaczęła się unosić. - Ja nie potrzebuje dysku zaczynajmy.
Heh tylko nie oszukuj. - powiedział Masao i był gotów do walki

Malistar: 4000
Masao: 4000

Ja zacznę moja runda. - powiedział Malistar i ze spokojem dobrał kartę. - teraz aktywuje magiczną kartę Dzban Pragnień. Ta karta pozwala mi dobrać dwie karty z talii do ręki. Następnie przywołuje Elfa Magii w pozycji ataku(Atk: 0/Def: 0)(Opis Potwora: Mały elf ze skrzydłami ważki i małą różdżką w różowych włosach z małą czapeczką z gwiazdką). Używam efektu Elfa Magii. Gdy jest on normalnie wezwany mogę specialnie wezwać drugiego Elfa Magii z talii w pozycji ataku. - Na polu pojawiły się dwa małe potwory otaczające Malistara. - Aktywuje magiczną kartą Bezimienny Tuner. Gdy kontroluje dwa potwory o tej samej nazwie mogę jednego z nich zmienić w potwora Tunera, lecz jego efekt jest zanegowany oraz jest zniszczony pod koniec rundy. Teraz używam Synchro Wezwania i przywołuje 2 Poziomowego Synchro Potwora Formułe Synchro w pozycji ataku(Atk: 200/Def: 1500). Gdy jest on Synchro Wezwany dobieram jedną kartę. Następnie przywołuje Wróżbite w pozycji ataku (Atk: 800/Def: 800)(Opis Potwora: Wysoki potwór ubrany cały na fioletowo z zakrytą twarzą przez chustą, a przed nim unosi się kryształowa kula). Używam efektu Wróżbity. Raz na rundę mogę zobaczyć wierzchnią kartę w mojej talii i powrócić ją do pierwotnej pozycji. - Malistar zobaczył kartę, po czym ją odłożył  - Teraz aktywuje magiczną kartę. Los Wróżby. Deklaruje nazwę karty. Jeżeli dobiorę kartę o wybranej nazwie dodaje ją do ręki i dobieram kolejną kartę. Jeżeli nie trafię dobrana karta ląduje na cmentarzu, a także tasuje swoją talię. Deklaruje nazwę karty "Podmuch Anubisa" - karta którą dobrał Malistar się zgadzała więc dobrał kolejną kartę. Aktywuje magiczną kartę Podmuch Anubisa. Zadaje 300 punktów obrażeń za każdego potwora na moim polu do przecinika i każdy gracz dobiera kartę. - pojawia wielki podmuch ognia, który dzieli się na pół i atakuje Masao.(Masao: 4000 - 600 = 3400). Jednak teraz nie mogę prowadzić swojej fazy walki, ale w pierwszej rundzie to bez znaczenia. Zakrywam 3 karty i kończę rundę. Czy zdołasz mnie pokonać chłopcze? - spytał ze spokojem, lekko drażniąc Masao.
Moja runda dobieram. - Masao dobrał kartę i spojrzał na swoją rękę. -Dziwne czemu nie użył XYZ wezwania, przecież zarówno Wróżbita jak i Formuła Synchro jest z poziomu 2, choć efekt Formuły Synchro pozwala mu Synchro wezwać w rundzie przeciwnika, w końcu jest on także Tunerem. Powinienem zachować ostrożność. - Masao skończył swoje przemyślenia i zaczął działać. - Nie wiem co kombinujesz, lecz Ci się to nie uda.Przywołuje Samurajskiego Barona Miecza w pozycji ataku(Atk: 1600/Def: 1200). Jego efekt pozwala mi zmienić pozycję jednego potwora przeciwnika z obrony na atak. Zmieniam pozycję Formuły Synchro na atak. Teraz aktywuje magiczną kartę Miecz Szansy i wyposażam w niego Samurajskiego Barona Miecza. wyposażony potwór może atakować wszystkie potwory przeciwnika, lecz te potwory nie mogą być zniszczone w walce. Ruszaj Atakuj Samurajski Baronie Miecza atakuj Formułę Synchro i Wróżbitę. Miecz Wielokrotnego Ataku. - potwór wytworzył dwa miecze w ręce i zaatakował potwory Malistara.
Aktywuje zakrytą kartę. Podzielona Tarcza. Dzielę wszelkie obrażenia bitwy w tej rundzie i dobieram kartę. - na potworach Malistara pojawiły się tarcze, które blokowały obrażenia.(Malistar: 4000 - 700 - 400 = 2900)
Heh nieźle, lecz samą obroną nic nie zdziałasz zakrywam kartę i kończę rundę. - powiedział Masao, zakrywając kartę
Nie pozwolę ci na to. Aktywuje zakrytą kartę Waleczny XYZ. Mogę wezwać potwora XYZ w rundzie przeciwnika. Nakładam swoje dwa potwory pokaż się przywołuje Lśniącego Elfa w pozycji ataku(Atk: 1600/Def: 1000). Teraz aktywuje szybką magię Błyszcząca Czarna Fala. Gdy na polu jest potwór XYZ, który jako materiał XYZ ma dołączonego potwora Synchro wybieram jedną kartę na polu, usuwam ją z gry i dobieram kartę. Wybieram twoją zakrytą kartę. - zakryta karta Masao została usunięta okazało to się że jest to jakaś pułapka. - Więc teraz moja runda.dobieram kartę. Teraz pozwól że pokażę Ci najprawdziwszą siłę Serca Kart. Aktywuje magiczną kartę. Symbol XYZ. Gdy kontroluje potwora XYZ odłączam jeden z jego materiałów. Teraz specialnie przywołuje potwora XYZ z Extra Decku przeciwnika na swoje pole. Jego efekty są zanegowane, a żaden potwór XYZ nie może zadeklarować ataku.
Kurde niech Cię szlag. Wybieram Samuraja Czarnego Smoka w pozycji ataku(Atk: 3000/Def: 2000)(Opis potwora: Wysoki mężczyzna ubrany w czarną samurajską zbroję z wielkim czarnym mieczem w kształcie smoka.)
Więc to twój mroczny XYZ zatem pozwól że pokażę Ci ostateczną kartę Anty-XYZ. - powiedział Malistar trzymając w ręce jakąś kartę.
Ostateczny Anty-XYZ? - spytał się Masao.
Poświęcam Lśniącego Elfa oraz Samuraja Czarnego Smoka by specialnie wezwać Pogromce XYZ w pozycji ataku (Atk: 2000/Def: 2000)(Opis potwora: Wysoki czarnowłosy mężczyzna. Ubrany w czarną zbroję otoczony jest czymś w rodzaju gwiazd, a na przed ramionach posiada dwa ostrza). Pogromca XYZ może zostać specialnie wezwany przez poświęcenie dwóch potworów XYZ z dowolnego miejsca na polu. Pogromca XYZ neguje wszelkie efekty potworów XYZ oraz wszelkie potwory XYZ nie mogą atakować i zmieniać ich pozycji. Oraz za każdym razem gdy on walczy z potworem XYZ wyrównuje atak i obronę tego potwora do 0 i gdy go niszczy w bitwie zadaje obrażenia równe orginalnemu atakowi. Teraz aktywuje kartę wyposażenia Miecz XYZ. Wyposażam go w Pogromce XYZ. Potwór wyposażony z tą kartą zyskuje 500 punktów ataku(Atk: 2000 - 2500). Teraz mogę usunąć z cmentarza potwora XYZ by potwór wyposażony zyskał drugi atak podczas Fazy Walki. Usuwam z gry Lśniącego Elfa przez co Pogromca zyskuje drugi atak. Ruszaj zaatakuj Samurajskiego Barona Miecza. Przecięcie XYZ. Pogromca zaatakował Barona i zniszczył go(Masao: 3400 - 900 = 2500). - Pogromco zaatakuj kolejny raz. Przecięcie XYZ - Pogromca zaatakował i pokonał Masao(Masao: 1700 - 1700 = 0)
J..jak to? - spytał się Masao padając na ziemię. Mroczna Mgła zaczęła opadać.
Mroczny XYZ daje wielką siłę, lecz przez niego tracisz to co najważniejsze, czyli Serce Kart. - gdy to powiedział mgła opadła, a Kyoryoku i Chocko to słyszeli i przytaknęli na jego słowa.

Koniec


Rozdział X Płonący Motyl

Minął dzień od wydarzeń w Świątyni Pojedynków. Chocko dał Kyoryoku w nagrodę za zwycięstwo pięć różnych kart, które dodał do swojej talii

Ej Malistar kolejny Mroczny XYZ został pokonany, czyli zostało tylko 5 ta? - spytał Kyoryoku
Ta z czego pamiętaj że 2 z nich należą do Arianów. To co chcesz zrobić? - spytał Malistar
No jak to co pokonać je. - powiedział z uśmiechem wywołując uśmiech u Malistara. - Lecz najpierw mam zamiar pokonać tego gościa, z którym walczyłem nim otrzymałem moją nową talię.
To będzie dobry trening zatem chodźmy. - powiedział Malistar wyskakując przez okno, a Kyoryoku zanim choć jego wyjście nie było takie epickie.

Miejskie Ulice

Shadow po raz kolejny patrolował ulice. Pomimo iż jego walka z Alishą zakończyła się jego zwycięstwem to chyba jednak postanowił trochę popracować.

Wkurza mnie ta babka, wkurza mnie ten stary, lecz najbardziej wkurza mnie ten dzieciak, który zniknął. - myślał sobie Shadow, aż w końcu zagłębił się we wspomnieniach.

Wspomnienia

Heh wygrałem z Tobą, więc nie muszę słuchać szefa. - powiedział Shadow z dumą w stronę pokonanej Alishy.
Tak. Kto by przypuszczał że przegram przez takiego małego potworka, którym jest Dziecko Magów. - powiedziała ironicznie Alisha, w tym samym momencie na miejscu walki pojawił się komendant.
Proszę czemu mnie nie dziwi to że Shadow wygrał, lecz Alisha też nie była taka zła prawda? - spytał się komendant w stronę Shadowa
Była znośna. - odpowiada z nutką pogardy. - Czego chcesz? - spytał lekko poddenerwowany.
Cóż wrócił Altros ze swojej misji sprawdzenia tego magazynu.
I co? - spytał Shad lekko zaciekawiony.
Tak właściwie nie wrócił sam. Kilku ludzi z którymi pojechał go zabrali. Gdy wrócili powiedzieli, że na ziemi leżała jakaś karta. Altros ją podniósł i zaczął się dziwnie zachowywać. Pokonał całą trójkę i pojechał sam do magazynu. Gdy oni pojechali za nim zobaczyli go leżącego już bez tej karty. Podobno cały czas mamrotał pod nosem "Szkarłatny Rycerz" i o jakimś dzieciaku. Może cię to zainteresuje. - powiedział z lekkim uśmiechem komendant i odszedł
Szkarłatny Rycerz powiadasz? - wymamrotał pod nosem Shadow i wrócił do rzeczywistości.

Miejskie Ulice

Co to jest ten Szkarłatny Rycerz, i czy ten dzieciak to ten dzieciak, któremu zniknęła ta talia? - tak Shadow rozmyślał, gdy zobaczył jak jakiś chłopak kopie dzieciaka. - Co ty tutaj wyprawiasz?
Jak to co odbieram swoją własność. Przegrał ze mną w pojedynku. Był piekielną ciotą i przegrał z łatwością. Więc zabieram jego śmieciową talię. - powiedział uśmiechając się jak jakiś wariat.
Rozumiem pojedynki odnośnie zabierania jednej czy dwóch kart, ale zabieranie całej talii jest niedopuszczalne. Moim obowiązkiem jest Cię pojmać, lecz co ty na to by trochę to urozmaicić? - spytał Shadow wyjmując swój dysk pojedynków
Hmm niby jak? - spytał się z lekką ciekawością chłopak.
Jeżeli mnie pokonasz ja zapomnę o wszystkim i zabierzesz temu dzieciakowi talię. Jednak jeśli ja wygram pójdziesz ze mną zgoda? - spytał przygotowany do pojedynku.
Uważasz że taki śmieć jak ty może pokonać Matsuo-same. Mnie pasuje walczmy - powiedział przygotowany do pojedynku

Matsuo: 4000
Shadow: 4000

Ja zacznę. Dobieram kartę. - powiedział Matsuo i dobrał kartę z uśmiechem. - Zakrywam kartę potwora, do tego zakrywam dwie karty i kończę rundę. - powiedział Matsuo z uśmiechem.
To wszystko. Moja runda dobieram. - powiedział Shadow. Przywołuje Księcia Przełamania w pozycji ataku(Atk: 1800/Def: 500)(Opis potwora: Wysoki, umięśniony potwór o fioletowej skórze na głowie ma dwa wielkie rogi, a na lewej ręce dwa wielkie szpony) - Teraz ruszaj Księciu Przełamania atakuj zakrytego potwora Kruszący Szpon - potwór zaatakował zakrytego potwora, którym był Wrzeszczący Insekt(Atk: 1200/Def: 1300). - Teraz efekt Księcia Przełamania, gdy on zniszczy potwora w obronie zadaje obrażenia równe połowie obrony tego potwora. - Matsuo otrzymał obrażenia od efektu Księcia Przełamania(Matsuo: 4000 - 650 = 3350).
Heh aktywuje efekt Wrzeszczącego Insekta. Gdy zostanie on zniszczony w bitwie i wysłany na cmentarz mogę specialnie przywołać potwora insekta o ataku mniejszym lub równym od 1500. Przywołuje Robaczą Tarczę w pozycji ataku(Atk 800/Def: 2000). Gdy ten potwór jest wezwany zmienia się na pozycję obrony. W dodatku przeciwnik wysyła jedną kartę z wierzchu swojej talii za każdego potwora Insekta na polu. - Shad wysłał jedną kartę, którą był Dziecko Magów.
Hmm zakrywam jedną kartę i kończę rundę. - powiedział cicho Shadow kończąc rundę.
Więc moja kolej. Dobieram kartę bingo. - powiedział Matsuo i wezwał potwora. - Przywołuje Purpurowego Motyla w pozycji ataku(Atk: 500/Def: 500)(Opis potwora: Mały fioletowy motyl, na skrzydłach mający oczy). - Teraz pora na Synchro Wezwanie. Używam Robaczej Tarczy i Purpurowego Motyla by Synchro Wezwać Piekielnego Motyla w pozycji ataku(Atk: 2000/Def: 1600)(Opis potwora: Wielki czerwony motyl. Na skrzydlach mający oczy otoczone płomieniami). - Efekt Purpurowego Motyla zostaje aktywowany. Gdy jest on wysłany z pola na cmentarz przez Synchro Wezwanie zadaje 500 punktów obrażeń do przeciwnika(Shadow: 4000 - 500 = 3500). W dodatku gdy ten potwór jest z typu Insekt dobieram kartę. Teraz zostaje aktywowany efekt Piekielnego Motyla. Gdy wszystkie karty do Synchro wezwania są z typu Insekt to zadaje 200 punktów obrażeń za każdy materiał użyłem dwóch potworów więc zadaje 400 punktów obrażeń(Shadow: 3500 - 400 = 3100). Przygotuj się kolejny efekt Piekielnego Motyla aktywuje teraz. Mogę zadać przeciwnikowi połowę punktów ataku tego potwora, lecz nie może on atakować w tej rundzie. Zatem zadaje Ci obrażenia równe połowie, czyli 1000 punktów obrażeń. Ruszaj Piekielny Motylu Płonący Pył. - Piekielny Motyl machał skrzydłami wywołując pył, który zranił Shadowa(Shadow: 3100 - 1000 = 2100). I co nadal twierdzisz że możesz pokonać mnie Matsuo-same muahahaha - powiedział Matsuo śmiejąc się jak wariat.

Koniec

Ostatnio edytowany przez Kyoryoku (2013-06-21 19:02:16)


Offline

 

#2 2013-05-11 16:13:52

Alonse

http://web.archive.org/web/20130531114320im_/http://i51.tinypic.com/690ymh.png

746450
Zarejestrowany: 2010-09-21
Posty: 11672
Punktów :   46 
Największy Rywal: -

Re: Nowy FanFick (Yugioh)

Cóż to wygląda bardziej jak text dla scenarzysty jakiegoś filmu.

Zamiast rozmowy typu:

A: bla bla
B: ple ple

Może zastosuj coś w tym stylu.

- bla - powiedział A - bla bala
- ple - odparł B - ple ple.

Fabuła przypomina bardziej przypomina dialog niż fabułę rozdziału. Akcja (jeśli tak można te rozmowy tak nazwać) nie jest zła ale daj więcej opisów i innych tego typu rzeczy. Radziłam też by nie wyśrodkowywać tekstu i nie robić enterów tak często jeśli nie są konieczne.

Offline

 

#3 2013-05-11 16:24:51

 Kyoryoku

CzlowiekSpam

Zarejestrowany: 2012-08-06
Posty: 1235
Punktów :   
Prywatny MG:: Aenas
Cel: Wygrać Ligę Pokemon

Re: Nowy FanFick (Yugioh)

Wiesz Alonse normalnie tak bym pisał lecz chciałem zrobić coś nowego i dlatego ten styl, a nie inny lecz


Offline

 

#4 2013-05-11 22:20:26

 Shadow

http://web.archive.org/web/20130531114320im_/http://i51.tinypic.com/690ymh.png

10593558
Call me!
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-08-21
Posty: 7262
Punktów :   12 
Prywatny MG:: Brak
Cel: Hmm?
Najlepszy Przyjaciel/Przyjaciółka: Johnnie Walker Red Label
Największy Rywal: Interpol
Druga Połówka: Johnnie Walker Blue Label
WWW

Re: Nowy FanFick (Yugioh)

Shadow: Kto normalny daje rodzynki do sernika. Jakbym znalazł tego, który dał rodzynki do sernika to bym go zajebał.

Ocena ficka podniesiona o jeden

Ogółem nie podoba mi się tak jak Alonse schemat ficka. Oryginalność to co innego, jak nieudane odmienienie jakiegoś schematu. Dialogi są bardzo ubogie i takie nietematyczne, niekiedy w ogóle jest w nich pełno błędów merytorycznych, np. " [...] Kapitanem Oddziału odnośnie patrolowania ulic." - nie ma takiej rangi, a samo w sobie jako wytłumaczenie też brzmi bardzo słabo. Według mnie powinno być coś w stylu "Kapitan oddziału patrolującego ulice", ewentualnie "Kapitan oddziału ds. bezpieczeństwa na ulicach miasta". Widzisz, rozwiązań jest kilka. Wróć do starego schematu pisania, czyli:

- Siema. - powiedział xxx.
- Yo. - odparł yyy.

To zdecydowanie lepsze wyjście niż robienie z fan ficka, czegoś na wzór dramatu, pod względem stylistyki tekstu.

Kolejne "ale" jakie znalazłem w ficku, jest jak zwykle moja postać. Najwidoczniej trzeba wam wytłumaczyć, co znaczy "być mrocznym", gdyż w każdym ficku, Shadow to taki random, a ja chciałem żeby on był kimś tajemniczym. To, że powie "Nie powinno cię to interesować" to takie płytkie i powszechne nawet wśród zwykłych ludzi. Mało tego, robi się to jeszcze bardziej pospolite, w momencie gdy nie dodajesz żadnych uczuć postaci w narracji. Liczę na to, że poprawisz moją postać i zrobisz z niego bardziej zimnego samotnika, niż jakiegoś randoma.

Kolejnym błędem w ficku jest błąd wynikający ze stylistyki tekstu. Mianowicie, gdzie uczucia postaci? Mało miejsca na narrację = brak uczuć, odczuć i przemyśleń niektórych bohaterów. Chodzi mi o coś takiego:

Ty piszesz:
Chłopak: To się nie uda.
Miejsce na narrację, przeważnie opisujesz co w tym momencie robi. Zdecydowanie lepiej gdybyś umieścił to w takim schemacie:

- To się nie uda. - powiedział lekko zrezygnowany chłopak, któremu widać, że pomysł nie był zbytnio na rękę.

Widzisz? Więcej tekstu, dodajesz kilka bonusów i mamy normalny monolog/dialog, który nie wymaga myślenia, a jednak w jakimś stopniu ociepla wizerunek ficka.

Wiesz, że nie oceniam po pierwszym rozdziale, więc czekam na następny z myślą, że poprawisz to co napisałem wyżej i fick "zacznie się na nowo", gdyż tym rozdziałem niezbyt wszedłeś w otoczenie "fanfickowców". Muszę jednak wspomnieć, że podoba mi się klimat ficka, policja, sekty, gość od którego zależą losy wszechświata, a on o tym nie wie. Trzymaj się tego, a zobaczysz, że po poprawieniu stylu będziesz mistrzem.

Powodzenia w dalszej części.


"Za lepsze życie, za siłę, którą chcemy w duszy mieć
Ten świat uczy mnie być skurwysynem
Nic nie wzruszy mnie mnie dziś już..."


http://img.myepicwall.com/i/2012/08/2522a2b84c6c39f882fb075139b99424.jpg?1345240758

Offline

 

#5 2013-05-25 20:49:35

Alonse

http://web.archive.org/web/20130531114320im_/http://i51.tinypic.com/690ymh.png

746450
Zarejestrowany: 2010-09-21
Posty: 11672
Punktów :   46 
Największy Rywal: -

Re: Nowy FanFick (Yugioh)

Stajesz się coraz lepszy w swych opisach. Trzymasz się konkretów i to jest dobre choć dalej nie mogę się przyzwyczaić do tych cyferek w środku opowiadania ale chyba inaczej nie da się bez większego zachodu przedstawić co i jak z jakim stworem.

"Kim do cholery ty jesteś. I podaj powód dla którego nie miałbym Cię rozjechać. - odpowiada nadal siedząc na motorze."

To mnie powaliło. Faktycznie mam przecież gdzieś swoją misję a moim życiowym celem jest być stratowaną przez Shadow'a siedzącego na motorze. ^^

Co do walki to zapowiada się na jedną z ciekawszych jak do tej pory zobaczymy jak będzie dalej

Offline

 

#6 2013-05-29 10:22:04

 Shadow

http://web.archive.org/web/20130531114320im_/http://i51.tinypic.com/690ymh.png

10593558
Call me!
Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2009-08-21
Posty: 7262
Punktów :   12 
Prywatny MG:: Brak
Cel: Hmm?
Najlepszy Przyjaciel/Przyjaciółka: Johnnie Walker Red Label
Największy Rywal: Interpol
Druga Połówka: Johnnie Walker Blue Label
WWW

Re: Nowy FanFick (Yugioh)

Słabo, żeby nie powiedzieć tragicznie.

Strasznie ciężko się to wszystko czyta, opisy nie są oddzielone w odpowiedni sposób od dialogów, które z resztą też nie są w ogóle wyznaczone. Wszystko pisane jest praktycznie ciągiem, nie ma elementu zaskoczenia, z początku powoli rozkręcałeś fabułę, co mi się podobało, teraz na siłę pchasz ją do przodu, bo chcesz zapewne zrobić coś, co masz dobrze zaplanowane na następne rozdziały. Muszę dodać też, że dialogi bardzo płytkie, o ile w ogóle się pojawiają, bo niekiedy to jest kompletnie sam tekst, którego odechciewa się czytać jeszcze przed zajrzeniem do subforum "fanfick". Co bym poprawił na twoim miejscu?

1. Styl - drugi raz zwracam ci uwagę. Poprzednio kierowałeś się czymś na wzór dramatu A: xxx, B: xxx, itd. teraz jednak próbujesz stosować styl wolny przeznaczony głównie do publikacji i dziennikarstwa. Tego typu charakter pisma to bardziej swawolny blog, niż opowiadanie typu fan fiction.

2. Dialogi - do cholery, musisz zacząć pisać w ten sposób: - Uważaj!, a nie tak jak robisz to teraz: Uważaj - ponieważ jest zdecydowanie za mało rozmowy, to samo między walczącymi graczami. Powiedz mi, od kiedy walka toczy się w ten sposób, że po kolei każdy gracz mówi co robi, nie myśląc wcześniej nad swoimi ruchami? Oczywiście wiem, że oni to robią... ale ty tego nie przedstawiasz, bo piszesz od razu, że coś robią, a z tego co pamiętam w yugioh było dosyć sporo monologów i problemów wewnętrznych już nawet podczas samej walki. Mało tego, gdzie się podziały rozmowy między walczącymi? Rozumiem, że w przypadku moim i Alonse jest to nadzwyczaj trudne, ale nie zapominaj, że ona ma pewne zadanie, a Shad to skurwiel, więc na pewno znajdą "temat do rozmowy".

3. Błędy - robisz strasznie dużo powtórzeń, naprawdę ciężko się czyta przez to tekst, ponieważ nic nie trzyma się kupy, wszystko jest takie banalne, płytkie i chujowe.

4. Opisy - brak opisów, bądź naganne mieszanie ich z narracją ficka. Po co umieszczasz opisy stworów w nawiasach, bez jakichkolwiek odstępów? Tego, aż się odechciewa czytać jest tak nieestetyczne i niestaranne. Nie lepiej wkleić obrazek z daną kartą? Z tego co mi wiadomo, do wszystkich kart znajdzie się jakiś png. więc to chyba nie problem. A i ułatwiło by ogarnięcie co, jak i z kim się witać.

Ocenę po tym rozdziale już mogę wystawić. Fick niestety ale:
2/10 - więcej niż jeden otrzymałeś tylko za chęci i regularność wstawiania rozdziałów, bo tego ludzie dzisiaj oczekują, no może nie wszyscy, bo jak widzisz, ja potrzebuję dużo więcej aby wystawić tą pierdoloną 3.


"Za lepsze życie, za siłę, którą chcemy w duszy mieć
Ten świat uczy mnie być skurwysynem
Nic nie wzruszy mnie mnie dziś już..."


http://img.myepicwall.com/i/2012/08/2522a2b84c6c39f882fb075139b99424.jpg?1345240758

Offline

 
Toplista gier - RPG, MMORPG, Fantasy, Gry Online Toplista gier PBF

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi